Krótki tekst użytkowy – ogłoszenie o wydarzeniu

Przystępując do pisania ogłoszenia o wydarzeniu pamiętamy o zwięzłej, krótkiej formie tekstu oraz o zamieszczeniu wszystkich podanych w poleceniu informacji. Wykonanie zadania maturalnego tego rodzaju powinno rozpocząć się od nadania ogłoszeniu właściwego nagłówka. W tym celu warto posłużyć się zwrotami typu: „Announcement!”, „Attention!”, „We’re pleased/happy to announce…”.

Przykładowe zadanie maturalne

Przebywasz na kursie językowym w Wielkiej Brytanii. Twoja grupa organizuje spotkanie w sprawie wycieczki do Bradford. Napisz ogłoszenie, w którym podasz:
– rodzaj wydarzenia,
– kto może wziąć udział w wydarzeniu,
– planowany przebieg wydarzenia,
– określisz, jak można skontaktować się z organizatorem.
Podpisz się jako XYZ. W zadaniu nie jest określony limit słów.

ANNOUNCEMENT!
We’re happy to announce a meeting to organize a trip to Bradford. Have you ever been there? It’s a very exciting place to be. We want to talk about some details of the trip. Everybody is welcome. Come and meet us in Room 9, first floor, on Tuesday, 4 p.m . If you would like to take part in this meeting, call XYZ on 678999132.

Ten wpis umieszczono w kategorii matura pisemna i otagowano jako , , , . Możesz dodać go do zakładek permalink.Komentarze i odpowiedzi (trackback) zostały zablokowane.